folder do pobrania
Wszystkie oferowane przez naszą firmę produkty posiadają certyfikaty biodegradowalności i kompostowalności wydawane przez europejskie jednostki certyfikujące. Oznakowane są rozpoznawalnym na świecie znakiem „sadzonki” w celu poinformowania użytkowników, że podlegają one zbiórce razem z odpadami organicznymi, przeznaczonymi do kompostowania. Certyfikat kompostowalności świadczy o całkowitym rozkładzie produktu w kontrolowanych warunkach w ciągu zaledwie 6 miesięcy, bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
NACZYNIA Z LIŚCI PALMOWYCH – surowiec dostarczają palmy „Adakat”, które w ciągu całego wzrostu gubią liście, przetwarzane przez mieszkańców Indii na ekskluzywne tacki, talerze i miski. Każdy artykuł jest unikalny – ręcznie wykonany.
NACZYNIA Z TRZCINY CUKROWEJ – surowcem są włókna pozostające z trzciny po ekstrakcji cukru. Z pojedynczej rośliny można wyprodukować ok. 50 talerzy neutralnych smakowo, odpornych na wilgoć i temperaturę.
KUBKI PLA do napojów zimnych produkowane są z kwasu mlekowego powstającego w trakcie fermentacji cukru. Wysoka transparentność, neutralność smakowa – pierwsza naturalna alternatywa dla polietylenu.
KUBKI Z CELULOZY do napojów ciepłych wytwarzane z włókien celulozowych, powlekane skrobią kukurydzianą.
SZTUĆCE – drewniane, bądź z tworzywa FkuR, powstającego z połączenia celulozy, skrobi i wapnia.
TACKI DO WARZYW, OWOCÓW I MIĘSA - wykonane z włókien z trzciny cukrowej, dostępne w różnych kolorach. Mogą stanowić element systemu opakowań kompostowanych razem z podkładką absorpcyjną i folią PLA.
DODATKI – całość oferty uzupełniają kompostowane serwetki, słomki, obrusy, wykonane z tych samych tworzyw co cały asortyment marki Naturesse.
WORKI ŚMIECIOWE I REKLAMÓWKI – produkowane z tworzywa MaterBi na bazie skrobi kukurydzianej.

copyright by EcoMaster 2007 || info@ecomaster.pl